Sińce pod oczami przyczyny likwidacja domowe sposoby

 Ciemne Sińce pod oczami.

Najbardziej gruba skóra znajduje się w górnej części pleców, tam jej grubość wynosi 3 mm. Najbardziej cienką i delikatną strukturę ma, jak łatwo się domyślić, skóra powiek. Ona, dla porównania, ma tylko 0,3 mm grubości.
Oko otoczone jest luźną tkanką podskórną, w której przebiega gęsta sieć drobnych naczyń krwionośnych. Te naczynia mogą prześwitywać przez skórę, tworząc efekt cieni – kosmetyczny defekt, który nadaje twarzy niezdrowy i bolesny widok.

Sińce pod oczami przyczyny i zalecenia lekarza. Cienie pod oczami likwidacja?

cienie pod oczami zabiegMoże być wiele przyczyn tego nieprzyjemnego zjawiska. Mogą być one podzielone na trzy grupy.

Kręgi pod oczami jako wariant normy
Nie jest to częste, ale zdarza się. Jeśli cienie pod oczami widoczne były już w dzieciństwie, są też cechą u rodziców lub krewnych, a przy tym są oni całkiem zdrowi – jest to zjawisko jak najbardziej normalne. Najprawdopodobniej masz suchą lub śniadą skórę – w tych przypadkach występują one częściej.

Cienie jako wynik stylu życia
Nie jest tajemnicą, że niewłaściwy styl życia – a mianowicie: palenie, brak odpoczynku, brak snu, złe odżywianie i wielogodzinne siedzenie przed komputerem – grożą różnymi problemami zdrowotnymi i szkodzą pięknemu wyglądowi.

Sińce pod oczami choroba
Jeśli sińce pod oczami powstały z powodu choroby, to nie pomogą żadne zabiegi prewencyjne. Człowiek może przez lata używać najlepszych produktów kosmetycznych, starannie komponować swoją dietę i spać ściśle do 8 godzin na dobę, jednak efektu nie będzie. Tak więc, zanim kupisz leki lub maski czy krem, zastanów się: czy nie masz żadnych innych objawów, które mogą mówić o chorobie?

Jeśli istnieje choćby najmniejszy powód, aby sińce pod oczami wystąpiły mimo pełnego zdrowia, znajdź czas i możliwość na badanie. Nic nie dzieje się tak po prostu, bez żadnej przyczyny – nawet sińce pod oczami. Tak więc, jeśli powstały one na tyle szybko (w ciągu kilku miesięcy) i towarzyszą im jeszcze jakieś objawy, to jest to powód powód, aby udać się do lekarza.

O czym mogą mówić kręgi pod oczami? Sińce pod oczami choroba

W różnych chorobach, w organizmie zachodzą procesy, przez które sińce pod oczami stają się bardziej widoczne.
Przy niedokrwistości zmniejsza się ilość czerwonych krwinek i poziom hemoglobiny. W rezultacie krew traci zdolność dostarczania tkankom tyle takiej ilości tlenu, ile potrzebują. W niej gromadzi się odrestaurowana hemoglobina, przez co skóra staje się ciemniejsza. To tworzy efekt cieni wokół oczu.
Podobne zjawisko może być i w innych patologiach, gdy niedotlenienie występuje z powodu zaburzeń układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Co do płuc, zaburzenia wymiany gazowej pojawiają się w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (zapalenie oskrzeli palacza, sarkoidoza, gruźlica). Jeśli przyczyną cieni pod oczami była patologia serca, to zazwyczaj  było związane to z przewlekłą niewydolnością serca (wynik wad serca, choroby wieńcowej, poważnych zaburzeń rytmu itp.).
Kręgi wokół oczu pojawiają się podczas ostrych chorób, zwłaszcza zakaźnych przebiegających z gorączką: PRZEZIĘBIENIE, zapalenie płuc, jelit, zakażenia, ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek itp. W ten sposób dochodzi do zatrucia organizmu – zatrucie produktami przemiany materii i bakteriami. To prowadzi do kwasicy – przesunięcie ph krwi w kwaśną stronę. Z kolei kwasica powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych. Stają się one silniejsze i bardziej prześwitują przez skórę, i w końcu u chorego pojawiają się cienie.
Im większa temperatura i im poważniejsza choroba, tym bardziej cienie są widoczne. Rzecz w tym, że gorączka odwadnia organizm i tkanka tłuszczowa wokół oczu traci płyn w pierwszej kolejności. Oczy stają się spuchnięte, co jeszcze bardziej wzmacnia ten efekt wizualny.
Często mówi się, że kręgi wokół oczu towarzyszą chorobie nerek. Jednak powodować ich wygląd mogą patologie nie nerek, a nadnerczy. Przewlekła niewydolność kory nadnerczy (choroba Addisona) zwiększa przebarwienia skóry wokół oczu, a także w naturalnych fałdach skóry (dłonie, pachwiny) i w miejscach tarcia odzieży (kark, biodra).
Właściwie, cienie pod oczami mogą pojawić się również jako objaw choroby oczu, zwłaszcza zapalnych – zapalenie spojówek, rogówki itp. Rozszerzają się naczynia włosowate i cienie stają się bardzo wyraźnie.

Sińce pod oczami jak zlikwidować domowe sposoby

cienie pod oczami likwidacjaJeśli zdecydowaliśmy się, że ten brzydki defekt musi opuścić naszą twarz, lecznicze działania powinny zależeć od przyczyny pojawienia się okrążeń. Jeśli Jesteś jednym z tych, dla których cienie pod oczami są normą, to najprawdopodobniej wiele nie zmienisz. Jedyne wyjście – środki maskujące.
W przypadku, gdy przyczyna leży w niezdrowym stylu życia, pozbyć się ich będzie najłatwiej. Wystarczy zrezygnować z nałogów i zacząć prowadzić zdrowy styl życia – więcej odpoczywać, jeść, nie dopuścić do odwodnienia. W tym wypadku wystarczą 3-4 tygodnie – i znów z przyjemnością będziesz patrzeć w lustro.

Aby przyspieszyć regenerację skóry wokół oczu, przemyj ją zimną wodą (zwęża naczynia krwionośne i poprawia ich napięcie) lub przetrzyj skórę wokół oczu kostkami lodu. Możesz wykonać też masaż, lekko dotykając opuszkami palców górną i dolną powiekę. Tę procedurę należy wykonywać codziennie przez 2-3 minuty, w ramach kosmetycznego masażu twarzy lub oddzielnie.
Można stosować specjalne kremy i żele do pielęgnacji skóry wokół oczu. Staraj się wybierać naturalne kosmetyki bez konserwantów i sztucznych dodatków. Pamiętaj, że te środki powinny zawierać takie składniki, jak witaminy (zwłaszcza witaminę A z jej niezwykle pozytywnym wpływem na skórę i Z, która poprawia stan naczyń włosowatych), kwas hialuronowy, oleje roślinne.
Dla suchej i młodej skóry nie zaleca się stosować kosmetyków z alkoholami. Po 25. roku życia wskazane jest, aby używać kremy i żele z kolagenem i odpowiednimi peptydami.
Dla kobiet i mężczyzn w wieku od 17 do 25 lat można polecić żel Green Tea od Аlba Botanica. W jego składzie znajduje się sok z aloesu, ekstrakt z kamelii, ekstrakt z ogórka, alantoina, kwas hialuronowy, witamina 2. Krem dobrze nawilża skórę i spowalnia jej więdnięcie, walczy z ciemnymi kołami. Cienie pod oczami likwidacja.
Dla starszych przedstawicieli idealny krem to Five Phase Eye Refine dla skóry wokół oczu od NSP. Dzięki zawartości witamin A, b, c i E, wyciągom z roślin leczniczych, kukurydzianej, oleju i innych przydatnych składników zmniejsza związane z wiekiem zmiany skóry, napina ją, usuwa cienie i wzmacnia jej kolagenowy szkielet.
Opcjonalnie korzystać można z innych środków, o podobnym skłądzie – najważniejsze, żeby były to kosmetyki wysokiej jakości i całkowicie naturalne.
W przypadku, gdy cienie pod oczami stały się znakiem choroby, również należy dbać o odpowiedni sposób życia i korzystać z kremów, jednak najważniejsze jest zwalczenie choroby, bo to ona jest przyczyną powstania sińców. Jeśli jest to możliwe, należy jak najszybciej rozpocząć terapię. Uwolnisz się wtedy od wielu powikłań i szybciej poczujesz się lepiej.
Twarz – to wskaźnik stanu organizmu. Niech patrząc na Ciebie nikt nie wątpi w to, że Twojemu zdrowiu nic nie grozi.

Sińce pod oczami jak się ich pozbyć?

sińce pod oczami przyczynyCiemne kręgi pod oczami, często zwane po prostu siniakami – zjawisko nieprzyjemne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale i dlatego, że jego przyczyny mogą być o wiele głębsze. Oczywiście, przede wszystkim, należy spróbować wyeliminować przyczyny ich pojawienia się. Jeśli kręgi nadal pozostają – warto spróbować poradzić sobie z tym p01roblemem za pomocą specjalnych kosmetyków.

Mechanizm cieni jest prosty: pod oczami znajduje się ogromna ilość drobnych naczyń krwionośnych. Jeśli, z jakiegokolwiek powodu, napięcie naczyń krwionośnych spada, krew w nich przechodzi w stan stagnacji. W rzeczywistości przyczyną „siniaków” staje się nagromadzenie hemoglobiny i barwionych produktów jej rozkładu (biliverdin, bilirubiny i żelaza). A ponieważ skóra w tym obszarze jest bardzo cienka,  prześwitują naczynia włosowate, i problem natychmiast odbija się na twarzy w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Najczęstsze przyczyny powstawania cieni to:
– Powierzchowne położenie naczyń krwionośnych plus bardzo cienka, jasna skóra. To nie patologia, a raczej anatomiczne predyspozycje do powstania problemu, nawet w bardzo młodym wieku.
– Przemęczenie, stres, brak snu.
– Czasami przyczyną może być pobyt na słońcu: w zakresie wrażliwej skóry pod oczami pojawia się wyraźna pigmentacja, walka z którą w rodzaju delikatności strefy jest dość problematyczna.
– Do grona bardziej poważnych przyczyn zalicza się choroby wątroby, przewodu pokarmowego, migdałki, zapalenie zatok nosa, niewydolność serca.

Rozwiązanie: Jeśli chodzi o poważną chorobę, trzeba oczywiście zacząć od wyleczenia jej. Ale jeśli problem jest zakorzeniona w głębszych funkcjach organizmu lub nadmiernych obciążeniach, wraz ze snem i spacerami pomóc pozbyć się cieni mogą towarzyskie różne zabiegi kosmetyczne (drenaż limfatyczny, mezoterapia, itp.) i / lub specjalne kosmetyki. Najważniejsze ostrzeżenie: nie wolno stosować środków złuszczających. Po pierwsze, w tak delikatnej strefie jest to niebezpieczne. Po drugie, są w stanie usunąć lub rozjaśnić tylko górne warstwy skóry, w celu wyeliminowania ciemnych cieni pod oczami są praktycznie nieskuteczne. Poza tym, trzeba przede wszystkim poprawić krążenie krwi.

Wybierając kosmetyki dla rozwiązania tego problemu, warto zwrócić uwagę na apteczne środki, które naprawdę mogą znacznie poprawić sytuację. Jakie marki mają w swoim arsenale takie środki?

Kosmoteros maska do usuwania obrzęków i rozjaśniająca sińce pod oczami likwidacja

Zastosowany w recepturze maski kompleks naturalnych składników aktywnych i biotechnologii Haloxyl przyczynia się do wzmocnienia kruchych naczyń krwionośnych, pobudza proces rozpuszczania i usuwania żelaza i jasności bilirubiny – głównych sprawców pojawienia się „fioletowych kręgów” pod oczami. Maska usuwa opuchliznę dolnych powiek, poprawiając wygląd tkanek.

Bloom Eye Cream

Krem do skóry wokół oczu z witaminą E i minerałami z morza Martwego. Bogaty w minerały i składniki roślinne (ekstrakt z owsa, trawy pszenicznej, żeń-szenia, hazel), krem jest przeznaczony nie tylko do usuwania śladów zmęczenia pod oczami, ale i do codzienne go odżywiania skóry, a także do aktywnej walki z procesem starzenia się.

Uriage Isolift żel-krem do konturu oczu

Środek specjalnie opracowany dla delikatnej strefy wokół oczu, jest kompleksowym preparatem przeciw starzeniu, który zapewnia potrójne działanie: przeciw zmarszczkom, workom i cieniom. Wysokie stężenie retinolu w połączeniu z zieloną herbatą działa przeciwobrzękowo i ma zdolność do ochrony ścian naczyń krwionośnych. Formuła nie zawiera A. N. A., substancji zapachowych i parabenów.

Lierac Diopticerne Teinte korektor zwalczający „sińce pod oczami”

Krem do konturu oczu, specjalnie przeznaczony na rozwiązanie problemu „cieni”, spowodowanych przez zmęczenie, stres, napięcie itp.
Kompleks witamin wchodzących w skład środku, poprawia krążenie krwi, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza przekrwienie. Ponadto krem zawiera mineralne pigmenty, wizualnie neutralizujące „siniaki”.
A pielęgnację skóry zapewnia główny nawilżający składnik: olej palmowy, bryły z owocni i nasion oleju palmowego (Elaeis guineensis) pochodzący z zachodniego wybrzeżeża Afryki. Co ciekawe, jest to jedyny stały olej roślinny, którego skład zbliżony jest do tłuszczu zwierzęcego; utwardza się w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza. Olej bogaty jest w prowitaminy A i witaminy E.

Sharys Eye relaxing essence pads

Tak zwane „klocki dla oczu” – wygodny express-opieka w celu zmniejszenia napięcia mięśni twarzy, eliminuje oznaki zmęczenia i zmniejsza cienie w okolicach oczu. Składniki aktywne produktu to: ekstrakt z róży, sophora japoński, żeń-szenia, portulaka, турнеры, rumianku, zielonej herbaty i ginkgo biloba, witamina A. Przywracają krążenie, wzmacniają skórę i  likwidują brzydko wyglądający odcień skóry. W ofercie marki zaprezentowano kilka odmian tego narzędzia.

Perle Bleue

Zestaw krem + serum zawierający w swoim składzie kompleks dermacom, czyli krokus i akację senegalską. Perle Bleue zawiera też kolagen. Idealnie odżywia i nawilża skórę, dzięki czemu likwiduje sińce pod oczami, a dodatkowo nadaje skórze sprężystości, co wpływa na efekt odmłodzenia.

PODZIEL SIĘ

Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/gladkacera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326