Jak naturalnie zapobiegać zmarszczkom – 6 porad dbania o skórę

„Chcę się zestarzeć bez liftingu twarzy. Chcę mieć odwagę być lojalna wobec twarzy, którą stworzyłam.”

Marylin Monroe 

Mimo, że Marylin Monroe tragicznie nigdy nMarylin Monroeie miała możliwości pozostać lojalna wobec twarzy, którą stworzyła, a jej twierdzenie nadal niesie ze sobą lekcję dla nas wszystkich, z której powinniśmy się uczyć. Tak dla zasady. Nasze społeczeństwo celebruje młody wygląd i potępia wiek. Nasze media bez względu na to czy jest to online, w druku czy też w telewizji, nasycone są pięknymi i młodymi twarzami.  Istnieją tysiące produktów chemicznych i procedur które, jak ludzie twierdzą, wygładzą wszystkie twoje zmarszczki na zawsze. Mimo problemów ekonomicznych, biznes chirurgii kosmetycznej stabilnie rośnie.

Według amerykańskiego stowarzyszenia chirurgów plastycznych ilość wykonywanych chirurgii kosmetycznych wzrosła o 2% w 2011 roku, a ilość zabiegów botoksowych o 5%.  Przy cenie 375 dolarów za zabieg, jest to drogi sposób na uśpienie twojej twarzy, abyś wyglądała młodziej, przynajmniej przez jakiś czas.

Honorowanie twarzy, którą stworzyłaś

W wieku 33 lat dopiero zaczynam dostrzegać wyraźne linie dookoła moich oczu i ust, które w pewnym czasie pogłębią się i staną się zmarszczkami.  Nie mam z tym problemu. Obecne linie pochodzą z życia, które przeżyłam I przeżyłam je dobrze. Linie są wynikiem uśmiechu, płaczu, śmiechu i mrugania na słońcu podczas gorących popołudni. https://gladkacera.pl/przewodnik-leczeniu-blizn-potradzikowych/

W trakcie gdy z pewnością nie chcę wyglądać jak pomarszczona skórzana torba, gdy będę mieć 60 lat, to z pewnością nie chcę wyglądać jak bym miała 25 lat.  Linie na mojej twarzy, dla mnie, są wczesnymi oznakami mądrości. Nie miałam żadnych zmarszczek kiedy miałam 20 lat, ale z pewnością nie miałam również żadnych życiowych lekcji i siły jaką posiadam teraz.

Dbanie o twoją skórę w sposób naturalny wciąż oznacza walkę ze zmarszczkami.  Oznacza jednak to również uhonorowanie własnego życia, które się przeżyło i twarz którą się stworzyło, pomagając jej wdzięcznie się zestarzeć.

 Jak naturalnie zwalczać zmarszczki

Dobrą wiadomością dla twojej skóry jest fakt, że nie potrzebujesz środków chemicznych ich zabiegów, które koncerny farmaceutyczne uznają za obowiązek, aby zachować młody wygląd.  Istnieje wiele rzeczy, które możesz zacząć robić lub przestać robić, aby zacząć wdzięcznie się starzeć.

 1. Przestań palić

Poza siedzeniem w kabinie opalającej, palenie tytoniu jest najgorszą rzeczą, którą możesz zrobić dla swojej skóry. Sprawia, że wyglądasz na lata starszą, wysusza twoją skórę, ziemisty wygląd daje ci starczych plamek, i dodaje mnóstwo zmarszczek na twojej twarzy, w szczególności dookoła twoich oczu i ust. Palenie pozbawia twoją skórę tlenu i wartości odżywczych, co wywołuje wielką szkodę. Ponadto, spośród 4000 środków chemicznych znajdujących się w dymie tytoniowym, żaden z nich nie jest korzystny dla twojej skóry.

Jeśli chcesz zobaczyć różnicę pomiędzy tym jak wygląda palacz w porównaniu do osoby, która nie pali, strona WebMD posiada świetną funkcjonalność, która ukazuje różnice pomiędzy identycznymi bliźniętami.  Jedno z nich paliło przez 14 lat, a drugie nigdy. Różnica daje do myślenia.

 1. Pij wodę

Nawilżenie jest podstawą dla zachowania zdrowej skóry i również pomaga pozbyć się toksyn Jak zapobiegać zmarszczkom?z ciała.  Gdy twoja skóra jest prawidłowo nawilżona, wygląda zdrowo i promieniście. Jednak picie wody nie ma natychmiastowego efektu na twoją skórę.  Prawidłowe nawilżanie jest ważne w kwestiach długoterminowych 12dla twojego zdrowia, ale oferuje kilka krótkoterminowych zysków (przynajmniej dla twojej skóry).

Picie 8 szklanek wody dziennie pomaga twojemu ciału i skórze. Nie licz jednak na to, że będzie to natychmiastowa pomoc.

 1. Spożywaj kwasy tłuszczowe omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 odżywiają skórę i czynią wiele dobra dla twojego ciała ( tak jak zapobieganie chorobom serca, pomoc w depresji i usprawnianie zdolności kognitywnych mózgu).  Możesz przyjmować suplementy diety zawierające Omega-3, takie jak olej rybny lub zwyczajnie dodać więcej Omega-3 do twojej diety poprzez jedzenie posiłków bogatych w ten szczególny tłuszcz. Jeśli masz obecnie suchą skórę, może być to znak, że nie przyjmujesz w swojej diecie wystarczająco dużo tłuszczy Omega-3.

Olej lniany jest świetnym źródłem Omega-3 i jest moim sposobem na dodanie tego tłuszczu do mojej codziennej diety.  Jadam domowej roboty musli na każde śniadanie i dodaję mielony len do mieszanki, aby zwiększyć ilość tłuszczu omega-3. Możesz również zwiększyć przyjmowanie Omega-3 poprzez jedzenie zimnowodnych ryb (takich jak tuńczyk lub łosoś), nasion soi, dyni oraz orzechów włoskich.

 1. Stosuj dietę roślinną

Owoce i warzywa zawierają wiele witamin i minerałów, których twoja skóra potrzebuje, aby pozostać zdrową. Dla przykładu witamina C (przeciwutleniacz) jest istotna dla produkcji kolagenu.  Kolagen jest białkiem, które pomaga budować komórki i naczynia krwionośne twojej skóry. To z kolei nadaje twojej skórze siłę i jędrność.

 Niektóre rodzaje żywności, które są bogate w witaminy C to: 

 • Pomarańcze i grejpfruty
 • Czerwone i zielone papryki
 • Kiwi
 • Guawa
 • Truskawki
 • Kiełki brukselki
 • Kantalupy

Ważne również jest spożywać posiłki bogate w inne przeciwutleniacze.  Przeciwutleniacze są molekułami, które neutralizują  wolne rodniki.  Według Kliniki Mayo,  wolne rodniki są toksycznymi produktami ubocznymi metabolizmu komórek,  które są wprowadzane do twojej skóry również poprzez dym tytoniowy, pestycydy, zanieczyszczenia i inne czynniki. W stosowaniu diety pomaga.

Aby otrzymać większą ilość przeciwutleniaczy w twojej diecie, myśl o kolorze.  Im więcej kolorowego jedzenie jesteś w stanie spożyć, tym lepiej będzie wyglądać twoja skóra. Do żywności zawierającej dużo przeciwutleniaczy zaliczamy:

 • Słodkie ziemniaki
 • Marchew
 • Kantalupy
 • Kabaczki
 • Pomidory
 • Mango
 • Szpinak, włoską kapustę i inne ciemno zielone warzywa liściaste
 • Morele
 • Migdały i orzechy włoskie
 • Brokuły
 • Grejpfruty i czerwone pomarańcze
 • Dynie
 • Nasiona słonecznika
 1. Używaj kremów przeciwsłonecznych

Widziałaś kiedykolwiek kogoś, kto spędził lata na słońcu lub w kabinie opalającej?  Ich skóra jest rozciągnięta ,ciemna, sucha i pełna zmarszczek.

Według fundacji raka skóry powodem tego jest, że gdy poparzysz się słońcem czy poprzez kabinę opalającą (która emituje 3 do 5 razy więcej promieni UV niż słońce),  uszkadzasz komórki skóry.  Ciągłe uszkadzanie skóry promieniami UV, jest podstawową przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry i raka.

Z tego względu używanie kremu przeciwsłonecznego, gdy wychodzisz na zewnątrz, chronienie twojej skóry przed uszkodzeniami słoneNaturalne zapobieganie powstawania zmarszczekcznymi i trzymanie się z dala od kabin opalających są ważne dla walki ze zmarszczkami.

Powstrzymywanie się od opalania może być trudne, w szczególności gdy jest się młodym. Opalona skóra wygląda zdrowo i pięknie. Również kiedy ma się 18 czy 20 lat koncepcja tego że wystawianie skóry na słońce i opalanie się prowadzi do zmarszczek kiedy masz 35 czy 40 lat, wygląda na zbyt odległą przyszłość, aby się tym martwić.  Wiem, gdyż sama w to wierzyłam. Jednak wiek 35 lat przyjdzie o wiele szybciej,  niż może ci się wydawać i kiedy nadejdzie, będziesz żałować, że nie dbałaś o swoją skórę lepiej.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz sprawić różnicę już teraz, poprzez noszenie ze sobą kremu przeciwsłonecznego i pamiętanie, aby nałożyć go na skórę za każdym razem, gdy masz zamiar wyjść na słońce.

 Zawsze nakładaj krem przeciwsłoneczny przed wyjściem na słońce.

 1. Używaj naturalnych środków do czyszczenia twarzy

Przez ostatni rok, przyjęłam nową filozofię jeśli chodzi o dbanie o moją skórę.  Nie nakładam na swoją skórę niczego (za wyjątkiem krem przeciwsłonecznego) czego bym sama nie włożyła do ust.

Oznacza to żadnych komercyjnych nawilżaczy, płynów do mycia twarzy i toników.  Organizacja Treehugger  podaje że ponad 90% środków ochrony skóry i kosmetyków nie zostało przebadanych przez Agencję Żywności i Leków inne tego typu organizacje.

Czy naprawdę wiesz jaki wpływ mają środki chemiczne na twoją skórę?  Czy wiesz jakie są długoterminowe efekty tych środków chemicznych?  Większość osób nie wie. Jest to dużym powodem dlaczego przestałam używać komercyjnych środków ochrony skóry i produktów kosmetycznych.  Ich podstawą jest zarabianie pieniędzy, a nie zdrowie ich konsumentów. https://gladkacera.pl

Zamiast tego używam w pełni naturalnych oczyszczaczy, które przyrządzam sama, a recepty czerpię z książki „Powrót do piękna: Recepty Starego Świata dla wspaniałej promiennej skóry” autorstwa Narine Nikogosian (Return to Beauty: Old-World Recipes for Great Radiant Skin).  Ta książka jest niesamowita i jest pełna receptur, które używają prostych składników, które prawdopodobnie masz już w swojej kuchni.

Dla przykładu, każdej nocy myję swoją twarz płatkami owsianymi, mlekiem i miodem. Gdy potrzebuję nawilżyć skórę, używam organicznego olejku kokosowego. To wszystko.

Jeśli chcesz używać komercyjnych produktów, sprawdź je najpierw w bazie danych bezpieczeństwa kosmetyków (Cosmetic Safety Database).  Jest to organizacja non-profit prowadzona przez naukowców którzy kolektywnie sprawdzają więcej jak 74000 komercyjnych produktów kosmetycznych, włączając w to środki przeciwsłoneczne, mleczka, mydła i klasyfikują je pod względem bezpieczeństwa ich składników.  Możesz doznać szoku dowiadując się jak bardzo niebezpieczne są niektóre z markowych produktów których używasz.

Słowo na koniec

Honorowanie swojej skóry nie oznacza poddania się i nic nie robienie.  Oznacza to raczej dbanie o swoją skórę w sposób naturalny, tak abyś wyglądała jak najlepiej i starzała się z wiecznością.

Pamiętaj, aby być delikatną dla swojej skóry, w szczególności skóry na twojej twarzy. To dlatego, że jest ona cienka i delikatna, a szorowanie jej i energiczne suszenie jej ręcznikiem naciąga mięśnie, które z czasem doprowadzą do rozciągniętej skóry. Zamiast tego myj ją delikatnie i muskaj ją lekko celem wysuszenia.

 Jakie masz inne sugestie dla naturalnego zwalczania zmarszczek?

PODZIEL SIĘ

Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/gladkacera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

1 KOMENTARZ