Innowacyjny żel oraz plastry na blizny Sutricon – cena opinie efekty

na blizny sutricon plastry i żelW dzisiejszych czasach kobiety zmagają się z wieloma problemami skóry: pryszcze, przebarwienia, zapalenia skóry, suche skórki, zmarszczki… Zwykle na większość z tych problemów jest rozwiązanie, a niektóre z nich są po prostu związane z procesami starzenia się i musimy się z nimi pogodzić.

Jest jednak pewien problem, który może być znacznie trudniejszy do usunięcia, a wygląda wyjątkowo nieestetycznie, przez co kobiety czują się nieatrakcyjne i wstydzą się swojego ciała. Blizny. Część z nich znika samoistnie po pewnym czasie, jednak niektóre potrafią goić się latami i wydawałoby się, że są już nie do usunięcia. Czy aby na pewno? Jak się okazuje, istnieją sposoby, dzięki którym kobiety na nowo mogą czuć się piękne, a przy tym nie muszą poddawać się drogim operacjom i zabiegom kosmetycznym. Tym cudownym lekiem na blizny jest silikon, zawarty w dwóch innowacyjnych produktach –  w plastrach na blizny Sutricon  oraz żelu na blizny Sutricon.

Jak usunąć blizny pooperacyjne, po cesarce czy po ospie? Skuteczność silikonu!

            Blizny na skórze to prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych do usunięcia problemów skórnych, z jakimi borykają się kobiety (oczywiście mężczyźni też). Nie jest to problem, którego nie da się usunąć całkowicie, trzeba tylko wiedzieć, jak odpowiednio się za to zabrać. Najpierw jednak trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czym właściwie jest blizna? Blizny powstają na skórze w wyniku procesu gojenia ran. Zastępują uszkodzoną tkankę, co pozwala skórze na zachowanie ciągłości, tak aby całość goiła się prawidłowo. Blizny nie powstają zawsze, gdyż jest to zależne od głębokości rany.

Płytkie zranienia są szybko odbudowywane przez komórki naskórka, tzw. keratynocyty. Jeśli jednak uszkodzenie sięga głębszych warstw skóry, komórki naskórka nie mogą już tego „naprawić”. Do akcji wkraczają fibroplasty, które wypełniając lukę po keratynocytach, zaczynają przejmować ich funkcje – produkują duże ilości tkanki łącznej z włóknami kolagenowymi. Tak właśnie powstaje blizna. Jest ona jednak uboga w komórki i naczynia krwionośne, przez co jest gorzej ukrwiona i mniej elastyczna.

Brakuje w niej też melanocytów, czyli komórek barwnikowych skóry, przez co jej kolor jest bardziej blady. Blizna nie posiada też mieszków włosowych, gruczołów łojowych czy potowych. Większość blizn goi się samoistnie, w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy. Zwykle nie pozostawiają po sobie brzydkich, nieestetycznych zmian. Zdarza się jednak, że goją się nawet kilka lat, a proces zabliźnienia przebiega w sposób nieprawidłowy, powstają wtedy tzw. bliznowce i blizny przerosłe. Oprócz tego, że takie blizny stanowią poważny defekt kosmetyczny, mogą także wywoływać ból i swędzenie.

Usuwanie blizn po ospie cesarce

Niezwykle istotna jest odpowiednio szybka i skuteczna profilaktyka, tak aby zapobiec powstawaniu poważnych, długotrwałych zmian, nie oznacza to jednak, że usunięcie starych blizn jest niemożliwe. Wymaga to po prostu znacznie więcej czasu. Rynek farmaceutyczny oferuje wiele produktów, których celem jest zapobieganie powstawania blizn, a także pozbywanie się tych już powstałych – chociaż drugie z tych założeń jest o wiele trudniejsze do zrealizowania.

Obecnie jako najbardziej skuteczne w leczeniu blizn uważa się preparaty zawierające silikon. Działanie silikonu jest bardzo proste. Tworzy on na powierzchni skóry film ochronny, za sprawą którego skóra nie traci wody w wyniku odparowywania. Tak zabezpieczona blizna staje się bardziej miękka i elastyczna oraz mniej swędzi. Ogromną zaletą silikonu jest to, że jest on odporny na zmywanie wodą i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo, dopasowuje się do kształtu blizny, a preparaty zawierające silikon są zwykle dobrze tolerowane, nie wywołują podrażnień i uczuleń. Ważne jest jednak, aby tego typu środki zacząć stosować maksymalnie wcześnie, gdyż wtedy są najbardziej skuteczne.

Plastry silikonowe na blizy Sutricon zalety i efekty

            Jednym z lepszych produktów silikonowych na blizny, dostępnym obecnie na rynku farmaceutycznym są plastry silikonowe Sutricon. Służą one leczeniu wszystkich rodzajów blizn pooperacyjnych, poparzeniowych i pourazowych, blizn po cesarskim cięciu, zapobiegają nieprawidłowemu bliznowaceniu oraz pomagają w zmniejszaniu widoczności zarówno blizn świeżych, jak i tych starych, dojrzałych, które powstały nawet ponad 10 lat temu.

Mogą być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci (już od 6 miesiąca życia). Dzięki swojej strukturze plastry Sutricon odznaczają się niezwykłą wygodą stosowania, a ich skuteczność potwierdzona została licznymi badaniami klinicznymi. Są bardzo cieniutkie i przezroczyste, co zapewnia dyskrecję, dodatkowo, w przeciwieństwie do na przykład maści, nie brudzą i nie zmywają się, a co za tym idzie, nie trzeba nakładać ich po kilka razy dziennie.

Dzięki swojej elastyczności, doskonale dopasowują się do kształtu ciała. Plastry Sutricon charakteryzują się też adhezyjnością, czyli przyczepnością, co sprawia, że możliwa jest ich wielokrotna aplikacja. Są całkowicie bezpieczne w stosowaniu, nawet przez alergików. Poprzez zawartość żelu silikonowego, właściwości plastrów zbliżone są zdrowej ludzkiej skórze – pod względem elastyczności, przepuszczalności tlenu i opóźniania procesu utraty wilgoci. Sprawia to, że plastry na blizny Sutricon doskonale redukują ból i swędzenie skóry, a dodatkowo zapobiegają uczuciu „ciągnięcia” skóry. Sprawdź Cene plastrów na blizny Sutricon. 

Jak stosować plastry silikonowe? Skład produktu 

            Plastry Sutricon zawierają 200g/mkw żelu silikonowego. Stosowanie produktów takich, jak plastry na blizny jest niezwykle proste. Można stosować je od razu po zdjęciu szwów lub po zamknięciu rany i jest to najbardziej skuteczne. Ważne jest, aby przed użyciem dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. Plaster powinno się zmieniać co 3-5 dni, ale najlepsze efekty uzyskać można przy wymienianiu go co 24 godziny. Dostępne są plastry w trzech wielkościach (oczywiście można je dociąć, wedle indywidualnego zapotrzebowania):

 • duże plastry (5 x 30 cm) – stosowane głównie do blizn po cesarskim cięciu, abdominoplastyce, oparzeniach i operacjach kardiologicznych.
 • mniejsze plastry (3 x 10 cm) – stosowane głównie do blizn po tarczycy, urazach, rozcięciach i oparzeniach.
 • Sutricon kids (3 x 7 cm) – plasterki dla dzieci, z nadrukowanymi zabawnymi zwierzątkami, stosowane do blizn po oparzeniach, operacjach, złamaniach, stłuczeniach, rozcięciach i głębokich skaleczeniach.

Kuracja plastrami na blizny Sutricon powinna trwać minimum 2-4 miesiące. W przypadku większych i dojrzałych blizn, plastry należy stosować przez 12 miesięcy.

Silikonowy żel do pielęgnacji blizn Sutricon. Skład i dawkowanie

            Firma Sutricon w swojej ofercie, oprócz plastrów, posiada też silikonowy żel na blizny. Jest to doskonała alternatywa w przypadku aplikowania produktu na miejsca nierówne, często poddawane naprężeniom skóry. Żel Sutricon szybko wysycha, tworząc niewidoczną powłokę, która pozwala skórze utrzymać odpowiedni stopień nawilżenia oraz chroni bliznę przed zewnętrznymi czynnikami. Poprzez swoje działanie, żel silikonowy wpływa na poprawę wyglądu zarówno świeżych, jak i starych blizn.

Piękna cera po usunięciu blizn

Sutricon żel idealnie nadaje się do eliminowania blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych i potrądzikowych, a także do blizn przerostowych, bliznowców i rozstępów. Efekty regularnego stosowania żelu Sutricon to przede wszystkim zmniejszenie, rozjaśnienie i wygładzenie blizny. W przypadku stosowania na świeżą bliznę, wspomaga jej pielęgnację i zmniejsza ryzyko powstawania bliznowców i blizn przerostowych. Warto wraz z aplikacją stosować masaż blizny – znacznie wspomaga to jej pielęgnację, a w ostatecznym efekcie usunięcie blizny.

Niezwykle skuteczne i szybkie działanie produktu jest związane z idealnie dobranym składem, czyli: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Silica. Głównymi zaletami żelu na blizny Sutricon jest wygoda w stosowaniu na odkrytych częściach ciała i przy małych bliznach – jest zupełnie niewidoczny, nie pozostawia tłustego filmu, skóra staje się matowa i gładka w dotyku, a dodatkowo jest przezroczysty, bezwonny i hipoalergiczny. Podobnie jak w przypadku plastrów, najlepsze efekty przynosi stosowanie żelu jak najszybciej po zagojeniu rany. Niewielką ilość należy nałożyć na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię blizny i wmasować kolistymi ruchami prze około 2-3 minuty. Zaleca się stosowanie żelu minimum dwa razy dziennie.

Żel silikonowy na blizny Sutricon często porównywany jest z innym tego typu produktem, o bardzo podobnym działaniu: Kelo-cote. Opinie w internecie jednoznacznie wskazują, że lepszym i znacznie skuteczniejszym w działaniu produktem jest żel Sutricon. Poważnym argumentem potwierdzającym przewagę żelu Sutricon nad produktem firmy Kelo-cote jest przede wszystkim cena. Ceny pierwszego z nich wahają się w granicach 23-40 zł, podczas, gdy drugi z produktów kosztuje około 150-170 zł. Jest to znaczna różnica, a wybór produktu firmy Sutricon pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy. Sprawdź ofertę Żelu Sutricon. 

Produkty Silikonowe Sutricon opinie z forum 

            Produkty na blizny marki Sutricon opinie zbierają bardzo dobre, zarówno na forach internetowych, jak i wśród lekarzy. Klientki chwalą dyskrecję plastrów i łatwość w ich stosowaniu, a lekarze doceniają niezwykłą skuteczność, której istotą jest zawarty w produktach silikon.

„Urodziłam moją córeczkę będąc właściwie jeszcze nastolatką. Będąc w ciąży, nie myślałam o takich rzeczach jak rozstępy, czy operacja cesarskiego cięcia. Dopiero parę lat po urodzeniu zorientowałam się, że tak głębokie blizny nie znikną same, o ile w ogóle będzie to możliwe… Wstydziłam się przez nie jeździć nad jezioro z przyjaciółmi, czy nosić krótkie spodenki podczas lata. Czułam się kompletnie nieatrakcyjna. Jakiś czas temu koleżanka z pracy powiedziała mi, że czytała świetny artykuł w internecie na temat plastrów na blizny po cesarce. Zaczęłam więc grzebać w tym temacie i tak o to znalazłam te cudowne plastry silikonowe Sutricon. Zaczęłam stosować, zachęcona dodatkowo dość niską ceną, jak na tego typu produkty. Efekty były oszałamiające. Blizny, które były już stare i wydawałoby się, że kompletnie nie do usunięcia, zaczęły blednąć i znacznie się wygładzać. Ciągle jeszcze są trochę widoczne, bo zdaję sobie sprawę z tego, że tak stare blizny nie są łatwe w usunięciu, ale i tak jestem niesamowicie zadowolona z efektu. Sutricon odmienił moje życie!”

Marta, 35 lat

„Przez wiele lat borykałam się z problemem trądziku. W końcu po tak długim czasie i wizytach u wielu specjalistów, udało mi się go wyleczyć. Pozostała mi jednak po nim okropna pamiątka w postaci nieestetycznie wyglądających blizn. Mimo wielu zabiegów w najprzeróżniejszych salonach kosmetycznych, blizny nie znikały, a ja coraz bardziej zaczynałam nienawidzić swoją twarz. W końcu trafiłam na pewną kosmetyczkę, która poleciła mi żel silikonowy na blizny Sutricon. Myślałam, że produkt taki będzie kosztował fortunę, przez co byłam bardzo sceptycznie nastawiona, jednak okazało się, że jest on bardzo tani. Kupiłam na spróbowanie i okazało się, że to był naprawdę świetny wybór. Blizny zaczęły powoli znikać, a moja twarz zaczęła wreszcie być piękna! Sutricon to mój lek numer 1.”

Weronika, 29 lat

Gdzie najtaniej kupić żel i plastry na blizny Sutricon? Apteka, allegro czy Ceneo

            Jeśli chodzi o zakup produktów Sutricon, jest kilka opcji: apteka, Allegro i Ceneo. Odradzamy wybór Allegro, gdyż nie możemy mieć pewności, że sprzedawcy oferują produkty oryginalne i bezpieczne dla zdrowia. Najlepszym miejscem zakupu jest apteka, jednak w tym wypadku polecamy porównanie cen na portalu Ceneo i zakup poprzez internet, z dostawą prosto do domu. W ten sposób możemy wybrać najtańszą opcję, nie wychodząc nawet z domu, a dodatkowo mamy gwarancję zakupu oryginalnego środka, który wyeliminuje nieestetycznie wyglądające blizny. Produkty Sutricon, w porównaniu do innych żeli i plastrów na blizny, są dosyć tanie.

Cena żelu na blizny (15 ml) waha się w granicach 23-40 zł – zobacz więcej.

Plastry Sutricon kosztują około 95-150 zł, zależnie od pakietu – sprawdź ofertę.

Internauci znaleźli artykuł poprzez frazy:

 • Sutricon
 • plastry na blizny
 • plastry silikonowe na blizny
 • plastry sutricon
 • plastry na blizny po operacji
 • plastry na blizny po cesarce
 • plastry na blizny pooperacyjne
 • sutricon żel na blizny
 •  
PODZIEL SIĘ

Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/gladkacera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

ZOSTAW ODPOWIEDŹ