Co pomaga w walce ze zmarszczkami i przebarwieniami po trądziku?

Kolagen jest najważniejszym białkiem, a także jest go najwięcej w naszym ciele ze wszystkich protein

Ponad 30% białka w organizmie to kolagen. Jest on składnikiem skóry, włosów i paznokci, a nawet tkanki łącznej.Twoje serce potrzebuje kolagenu, by mogło bić, a rogówka oka częściowo składa się z kolagenu. Jak widzisz, to białko jest niezwykle zdrowe. Jest też dobre dla skóry wolnej od trądziku. Mówi się, że przed 25 rokiem życia skóra składa się w 80% z kolagenu. Jest on pewnego rodzaju „rusztowaniem”, na którym budowane są nowe komórki. Możesz zaobserwować to w miarę jak się starzejesz: kolagen zmniejsza się średnio o 1% rocznie po 25 roku życia. Dlatego pojawiają się zmarszczki, skóra traci elastyczność i robi się cienka. Bez kolagenu zwyczajnie rozpadłaby się.

Kolagen leczy stary trądzik

Białko takie jak kolagen jest niezbędne, by wyleczyć trądzik. Po pierwsze, kolagen jest całkowitym przeciwieństwem keratyny. Nadmiar keratyny jest drugą największą przyczyną zatkanych porów. Kolagen działa odwrotnie – zmniejsza ilość keratyny. Kolagen jest białkiem, które znakomicie leczy rany. Jeśli się skaleczysz, 10 godzin później twój organizm zacznie wypełniać to miejsce kolagenem. Olbrzymie ilości tego białka potrafią zbudować pewnego rodzaju barierę ochronną. Po około trzech tygodniach kolagen typu 3 jest zastąpiony przez silniejszy typ 1. Wtedy dopiero zaczyna się prawdziwe leczenie, komórki są odbudowywane, a skóra wraca do normalności. Kolagen działa przy każdego rodzaju ranach, od drobnych zadrapań do poważnych obrażeń. Wliczamy do tego też trądzik. Głębsze warstwy skóry są szczególnie osłabione. Muszą być budowane od nowa, z czym kolagen sobie znakomicie radzi. Gdy mamy dużo kolagenu, system odpornościowy natychmiast leczy trądzik. Sprawi to, że bakterie nie dostaną się na najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, która pozostanie gładka i czysta. Krótko mówiąc, trądzik na pewno nie zawita na twojej skórze! Z tego powodu kolagen jest niezbędny dla cery która ma przebarwienia po trądziku. Gromadząc go w organizmie, w przyszłości będziesz mniej narażony na trądzik. Czy zdarzyło ci się, żeby niespodziewanie na twojej skórze pojawił się wyprysk? Naprawdę okropny, przez który bałeś się wychodzić z domu tygodniami? Dobra wiadomość – kolagen radzi sobie też z takimi niespodziankami. To nie koniec – kolagen wzmacnia całą twoją skórę. W obecnych czasach jesteśmy szczególnie narażeni na szkodliwy wpływ środowiska. Zanieczyszczenia z fabryk i samochodów, a nawet woda i produkty do makijażu bombardują naszą skórę toksynami. W ten sposób powstają przeróżne krostki, uwalniane są wolne rodniki oraz powstaje nadmiar sebum. Kolagen również chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Może ono powodować raka skóry, poparzenie i trądzik, poprzez uwalnianie wolnych rodników. Pamiętaj jednak, że potrzebujesz promieni słonecznych do produkcji witaminy D, która jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Poza tym, spójrzmy realnie – nie możesz unikać słońca przez całe życie!

PODZIEL SIĘ

Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/gladkacera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

5 KOMENTARZE