Tłusta skóra oznacza późniejsze pojawienie się zmarszczek – 6 mitów na temat zmarszczek

Słyszałaś że powinnaś więcej się uśmiechać? Albo że chudzi ludzie mają więcej zmarszczek? Poniżej obalimy 7 podobnych największych mitów dotyczących starzenia się skóry.

1. Osoby z tłustą skórą nie mają zmarszczek.
Myślisz, że jeśli borykałaś się z trądzikiem, to przynajmniej będziesz miała idealnie gładką skórę. Mit ten wziął swój początek od stwierdzenia, iż tłusta skóra jest lepiej nawilżona. Najnowsze badania dowodzą jednak, że jest to nieprawda, a linie na twarzy pojawiają się niezależnie od typu cery.
Jedna uwaga: możesz mieć mniej zmarszczek na czole. Właściciele tłustej skóry rzeczywiście to miejsce mają gładsze, ponieważ zwiększone wydzielanie łoju jest połączone z grubszą skórą.

mity na temat zmarszczek2. Jeśli się nie uśmiechasz, nie będziesz mieć zmarszczek.
„Teoretycznie to prawda” – mówi dermatolog Michele Green z bloga BeBeuty. Kiedy poruszasz twarzą, czyli też jak się uśmiechasz, możesz zniszczyć kolagen, powodując linie na skórze. „Ale co z tego? Przestaniesz się uśmiechać?” pyta Green. Ekspresja twarzy to naturalna część naszego życia. Żeby uniknąć zmarszczek nie przestawaj się uśmiechać, zamiast tego ogranicz ekspozycję na słońce i używaj filtrów chroniących przed promieniami słonecznymi.

3. Śpij na siedząco dla profilaktyki zmarszczek.
„Ludzie często mnie o to pytają” – mówi Howard Maibach, dermatolog w UC San Francisco. Ale nie ma żadnych naukowych badań potwierdzających, że to sposób na zachowanie młodości, a poza tym ta pozycja nie jest zbyt wygodna – z pewnością nie służy dobremu snu. Najważniejsze, by spać wystarczająco długo (około 8 godzin), jak wspomina Maibach. Daje to natychmiastowe, jak i długotrwałe rezultaty. Badania wykazały, że ludzie, którym brakuje snu mają więcej zmarszczek niż ci, którzy regularnie sypiają odpowiednią ilość godzin.

4. Nie daj się zmarszczkom poprzez wypijanie 8 szklanek wody dziennie.
Obecnie popularna jest opinia, że powinniśmy pić jak najwięcej wody, która ma pomóc nam zachować gładką skórę. „To prawda, że ludzie odwodnieni mają suchą i gorzej wyglądającą skórę, ale nie powoduje to zmarszczek” – mówi Edwin Williams, lekarz, specjalista chirurgii plastycznej. Zatem pij na zdrowie, ale wiedz, że to nie ma wpływu na pojawienie się bruzd na twarzy.

5. Szczupli ludzie mają więcej zmarszczek.
Niektórzy twierdzą, że po zrzuceniu wagi zauważyli więcej zmarszczek. Ale badania nie wykazały żadnego związku między wagą i zmarszczkami. Dlatego musimy się pogodzić z faktem – jesteśmy na nie skazani wszyscy, grubi czy chudzi. Jeśli chcesz schudnąć kup bentolit

6. Jeśli twoja mama nie miała zmarszczek, ty też nie będziesz ich mieć.
To prawda, że patrząc na własną mamę możemy przewidzieć jak będzie przebiegał nasz proces starzenia, lecz „zmarszczki są kombinacją genów i wpływu zewnętrznego” – mówi Williams. Najważniejsze czynniki? Papierosy, słońce, alkohol, jak dodaje Green. „Wszystko, co ma na ciebie zły wpływ, nie jest też dobre dla twojej skóry” – mówi. Twoje codzienne nawyki mają znaczący wpływ na pojawienie się zmarszczek. Przykład: osoby używające filtrów słonecznych wyglądają młodziej o około 4 lata niż ci, którzy ich nie używali, jak pokazały badania przeprowadzone w 2013 roku przez Instytut Medycyny.

PODZIEL SIĘ

Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/gladkacera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

5 KOMENTARZE