Czym są zmarszczki? Co je powoduje? Jaki krem przeciwzmarszczkowy?

Zmarszczki, to zgięcia, fałdy albo rowki powstałe na skórze. Pojawiają się zazwyczaj wraz z wiekiem, albo gdy skóra jest odwodniona. Pierwsze zmarszczki mimiczne są rezultatem ruchów mięśni twarzy. Promienie słoneczne, odwodnienie, niektóre leki, a także wiele innych czynników wpływa na ich rozwój. Zmarszczki są nieodłączną częścią procesu starzenia. Z wiekiem skóra wiotczeje, staje się cienka i sucha. Jej naturalna zdolność odnowy również się pogarsza, aż w końcu powstają zmarszczki np. mimiczne. Poza czynnikami wspomnianymi wyżej, na wygląd skóry mają również geny. Niestety krem przeciwzmarszczkowy nie poprawi genów ale może zminimalizować proces starzenia.

Choć niektórzy twierdzą, że linie na twarzy nadają jej inteligentny wygląd, to większość z nas ma na ten temat inne zdanie. Na pozbycie się ich wydajemy miliony złotych. Niektóre z kremów przeciwzmarszczkowych mają tylko dobrą reklamę, ale zdarzają się też takie, które naprawdę działają.

Usuwanie zmarszczek

Zmarszczki pojawiają się głównie w miejscach najczęściej wystawianych na słońce, takich jak:
– dłonie
– twarz
– szyja

Są dwa główne rodzaje zmarszczek:
– powierzchowne linie
– głębokie bruzdy

Większość produktów przeciwzmarszczkowych, jeśli w ogóle działają, pomagają tylko delikatnie zredukować małe linie. Do usuwania głębokich bruzd przeznaczone są operacje plastyczne i zastrzyki.

Co jest głównym czynnikiem powodującym zmarszczki mimiczne?

Oprócz naturalnego procesu starzenia, następujące czynniki mogą je wywołać:

  • palenie – eksperci twierdzą, że palenie osłabia ukrwienie skóry, a tym samym dopływ substancji odżywczych
  • jasna skóra – ludzie z jasną karnacją są bardziej narażeni na szkodliwe działanie promieni słonecznych
  • uwarunkowanie genetyczne – jeśli u twoich rodziców zmarszczki pojawiły się w młodym wieku bardzo możliwe, że u ciebie będzie podobnie
  • włosy – niektóre fryzury mogą bardziej ocieniać twarz niż inne
  • ubrania – u ludzi noszących nakrycia głowy i ubrania z długimi rękawami zmarszczki pojawiają się później niż u pozostałych osób
  • niektóre zawody – ludzie, których praca wymaga ekspozycji na słońce, np. rybacy, rolnicy, ogrodnicy mają więcej zmarszczek niż inni
  • ekspozycja na światło UV – oprócz wspomnianych wyżej zawodów, ludzie spędzający dużo czasu na słońcu też są bardziej narażeni na przedwczesne zmarszczki, ważne jest żeby stosować krem przeciwzmarszczkowy który zabezpiecza przed tym promieniowaniem
  • ekspresja twarzy – ludzie, którzy się często uśmiechają lub marszczą twarz często mają więcej zmarszczek niż inne osoby. Badania dowiodły, że każdy ruch mięśni twarzy tworzy zmarszczkę. Młoda skóra wraca na swoje miejsce po tym, jak zrobisz jakąś minę, natomiast dla starszej skóry jest to trudniejsze.

Prewencja zmarszczek mimicznych. Krem przeciwzmarszczkowy.

Nic nie możemy zrobić, by zatrzymać proces starzenia; każdy jest skazany na zmarszczki. My jednak znamy kilka sposobów na to, by pojawiły się one jak najpóźniej:

Skóra i słońce – im więcej wystawiasz skórę na słońce, tym szybciej się ona starzeje. Powinnaś chronić ją poprzez noszenie ochronnych ubrań i okularów przeciwsłonecznych. Pamiętaj jednak, że promienie słoneczne są cennym źródłem witaminy D. Powinniśmy wychodzić na słońce, ale z ochroną i umiarem.

Produkty nawilżające – nie wpływają na proces powstawania zmarszczek, ale mogą sprawić, że staną się mniej widoczne.

Palenie – przyspiesza starzenie się skóry. Nawet jeśli jesteś nałogowym palaczem i rzucisz papierosy, znacznie spowolnisz proces starzenia.

Alkohol – osłabia ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami, upośledza wchłanianie witaminy A i nadaje skórze niezdrowy wygląd.

Zła dieta – prowadzi do brzydko wyglądającej skóry. Żywność bogata w kwasy omega-3 (np. tuńczyk) dostarcza potrzebnych ciału i skórze antyoksydantów. Zbyt duże spożycie cukru również wpływa negatywnie ma stan naszej skóry. Udowodniono, że cukier uszkadza kolagen i sprawia, że skóra traci elastyczność. Żeby schudnąć kup Bentolit suplement diety

Sen – mimo że nie udowodniono tego naukowo, eksperci twierdzą, że ludzie sypiający co najmniej 7 godzin mogą pochwalić się lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym, a także znakomitym wyglądem. Więcej o preparatach na zmarszczki znajdziesz tutaj

Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?

Wybieramy najlepszy krem przeciwzmarszczkowy — gorąca dziesiątka
Jak najdłużej zachować świeżość młodości – chęć do absolutnie wszystkich kobiet. W pogoni za ustępującym młodością jesteśmy gotowi na wszelkie ofiary: siedzimy na rygorystycznych dietach, iść pod nóż chirurga, wydajemy ogromne pieniądze na kosmetyki. A przemysł kosmetyczny mocno eksploatuje kult młodości. Krem przeciwzmarszczkowy – goji cream obowiązkowe broń w arsenale walki z wpływem czasu. Wiele profesjonalnych specjalistów – dermatologów i kosmetologów – pracują w laboratoriach różnych firm, specjalizujących się w produkcji produktów do pielęgnacji sobą, starając się stworzyć najlepszy krem na zmarszczki.

Dzisiaj stronę Przepisy Młodości opowie ci, jakie  kremy przeciwzmarszczkowe są godne twojej uwagi, ponieważ zasługują na pozytywne rekomendacje kobiet i aprobatę ekspertów.

Dobra robota

Krem na zmarszczki rozjaśnia skórę i goi rany, usuwa zmarszczki i przebarwienia. Będziesz potrzebować:

1 żółtko  jaja;
2 łyżeczka. łyżki oleju z migdałów lub oliwy z oliwek;
1 łyżeczka. łyżeczka soli (najlepiej morskiej żywności);
2 łyżeczka. łyżki wywaru z rumianku;
0,5 łyżeczka. łyżki dowolnego miodu;
2 łyżeczka. łyżki wazeliny z apteki.
Omówione wyżej składniki wymieszać do сметанообразного stanu. Proporcje ustalone tak, aby starczyło na jeden raz, ale jeśli coś zostanie, to można przechowywać w lodówce do 3 tygodni.

Korzystać z masą należy codziennie, najlepiej wieczorem. Nakładać trzeba ją na 30 minut, a następnie zmyć mineralnej lub zwykłej wody.

Żelatynę dodaj krem przeciwzmarszczkowego

Ten domowy przepis na najbardziej popularny wśród pań nie bez powodu: to jest dość proste w przygotowaniu, a przy tym skuteczny. Krem na zmarszczki usuwa nawet najbardziej długotrwałe zmarszczki, wygładza skórę i pomaga wyeliminować obrzęk i nerek worki. Kolejną jego zaletą jest długi okres przechowywania. W lodówce masa zachowuje swoje właściwości w ciągu pięciu tygodni.

Do gotowania weź:

łyżeczka. łyżkę żelatyny;
100 ml gliceryny;
3 stół. łyżki miodu kwiatowego;
100 ml przegotowanej lub filtrowanej wody;
małą szczyptę (1-2 g) kwasu salicylowego;
Do posłuchania składniki należy umieścić w pojemniku ze szkła i dokładnie wymieszać. Nie przestając mieszać mieszaninę należy rozgrzać w kąpieli wodnej, osiągając jednorodnej struktury. Następnie krem przeciwzmarszczkowy należy wyjąć i ostudzić.

Gotowy krem na zmarszczki należy stosować codziennie przed snem, nakładając na oczyszczoną skórę na 20 min. Przed użyciem najlepiej ogrzać wymagana ilość masy, dając jej leżeć poza lodówką. Skład wchłania się długo, bo przez 20 min. jej nadmiar należy usunąć wilgotnym wacikiem.

Podsumowując

Domowy krem przeciw zmarszczkom — najlepszy pomocnik w walce ze zmarszczkami, jednak trzeba pamiętać o dwóch głównych postulatu: systematyczność i regularność. Każdy krem na zmarszczki, nawet domowy, należy stosować według instrukcji, łącząc go z innymi środkami, na przykład, gimnastyka twarzy, maski i zdrowym odżywianiem. Pamiętaj, że piękno jest ciężka praca, ale owoce tej pracy są warte każdego wysiłku.

Opinie kosmetyczek jednoznacznie: żaden krem nie przywróci młodość i nie „usunie” z twarzy zmarszczki, ile by nie kosztował i jakie cudowne składniki nie zawierał. Jednak poprawić stan skóry, uczynić ją bardziej elastyczna i zminimalizować istniejące zmiany wiekowe mogą wiele dobrych kremów.

KRYTERIA WYBORU DOBREGO KREMU PRZECIWZMARSZCZKOWEGO

Jakie masz zmarszczki?

I kosmetyczek i marketingu dzielą zmarszczki na 2 rodzaje:

Powierzchowne zmarszczki, lub mimiczne spowodowane przez suchość skóry ze względu na schyłek opieki lub czynników zewnętrznych, a także aktywnego mimikę. „Мимички” – to przyszłe głębokie załamania skóry, z którymi można i trzeba zacząć walczyć jak najszybciej z pomocą kremy nawilżające i delikatnych peelingów.
Głębokie zmarszczki, lub statyczny, spowodowane wiekiem zmiany w organizmie. Dotyczą one skóry i radzenia sobie z nimi samymi kremami na zmarszczki, niestety, niemożliwe. W tym przypadku pomoże tylko udostępnianie środków gabinetu kosmetologicznego i obsługującego pielęgnacji domowej.
Nie wiek, a problem

Przypomnijmy, że wiek nie jest wskazaniem (lub przeciwwskazaniem) w celu zastosowania tego lub innego narzędzia. Jeśli zmarszczki są, będziemy z nimi walczyć w każdym wieku! Różnica tylko w użyciu: silne środki w młodym wieku zaleca się stosowanie курсово, a nie na stałe. „Ekspert cen” radzi, aby zwracać uwagę nie na „wiekowe” oznaczenia na opakowaniach, a aktywne składniki w składzie.

Składniki aktywne dobrych kremów na zmarszczki.

Krem przeciwzmarszczkowy to narzędzie do kompleksowego rozwiązania problemów związanych z utratą elastyczności skóry, więc dla niego będą wszystkie istotne elementy, zalecane do nawilżania i ochrony skóry: witaminy c i E, inne antyoksydanty, enzymy, kwas hialuronowy, naturalne oleje, itp. nie są One redukują zmarszczki, ale znacznie opóźniają pojawienie się nowych i wypełniają skórę tak potrzebnej jej wilgocią. Ze względu na specyfikę składu krem przeciw zmarszczkom rzadko ma osłonę factor, więc санскрин najczęściej trzeba stosować oddzielnie.

Ze składnikami właściwie przeciw zmarszczkom jest nieco bardziej skomplikowana. Oprócz silnego nawilżenia, krem przeciwzmarszczkowy może dać złuszczający (powodując wzrost nowych komórek) i  (wypełnia zmarszczki) działania. Na dzień dzisiejszy najbardziej skutecznych substancji „anty-age” uznane za: https://gladkacera.pl/energy-beauty-bar-cena-opinie-forum-gdzie-kupic/

retinol (witamina A) i retinoidy (pochodne). Sam w sobie retinol jest bardzo wydajny jak substancja, rozświetlająca skórę i stymulujący proces wytwarzania przez nią własnego kolagenu. Jednak specjaliści głowią się nad tym, jak zachować niestabilne retinol i doprowadzić go do głębokich warstw skóry. Dlatego pojawiło się wiele „mądrych” pochodne retinolu: , tretinoiny i inne.
peptydy – bardzo obiecujące w praktyce odmładzania substancji. Krótkie łańcuchy peptydów mogą przenikać do głębszych warstw skóry, niosąc komórki zasilanie. Peptydy mają wiele kształtów i nazw i jeszcze mało zbadane, ale doświadczenie już pozwala sądzić o ich dużej efektywności;
AHA i BHA-kwas. Złuszczają martwe komórki, zmuszają ich do szybko aktualizowane i zwiększyć liczbę żywych komórek skóry, stymulują produkcję skórą własnych kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Kwasy z powodzeniem stosuje się w kremach do regeneracji komórek i zmniejszenie zmarszczek. Najbardziej skuteczne – glikolowy (AHA) i salicylowy (BHA) kwasu, ale dla zastosowania najnowszej lepiej skonsultować się ze specjalistą;
Kolagen hydrolizowany. W postaci ciekłej on dociera do głębszych warstw skóry, uszczelnia i zwiększa jej elastyczność. Ma wyraźny nawilżające i wypełnia zmarszczki akcja, ale przeciwzmarszczkowy efekt jego jest znacznie niższa niż u wyżej wymienionych substancji;
Ceramide NP i Agrireline – миорелаксирующие substancje, powodujące napięcie z mięśni twarzy i wygładzenie zmarszczek. Ich lubią dodawać do elity kremy. Podobny wpływ mają rośliny босвеллия i центелла azji.

PODZIEL SIĘ

Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/gladkacera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

4 KOMENTARZE